۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
شرکت آب و فاضلاب روستایی اصفهان
بهره‌مندي 8هزار مشترك از خدمات آبفار گلپايگان
سرپرست اداره امور‌ آبفار گلپايگان گفت: 8 هزار مشترك روستايي از خدمات آبفار گلپايگان بهره‌مند هستند.
1394/04/03

حسن خرسند  در نشست خبري با اصحاب رسانه كه به مناسبت هفته صرفه‌جويي در آب برگزار شد، گفت: با توجه به فرا رسيدن فصل گرما و افزايش مصرف آب ، مديريت و مصرف بهينه آب از اهميت بسزايي برخوردار است.

وي با بيان اينكه بحران كم‌آبي نه‌ تنها در كشور ايران بلكه در دنيا وجود دارد، تصريح كرد: ايران به لحاظ اينكه در كمربند خشكي قرار گرفته با چالش بيشتري مواجه است و اگر صرفه‌جويي در مصرف آب مديريت نشود در سال‌هاي آينده با مشكلات بزرگ‌تري مواجه خواهيم بود. 

سرپرست اداره امور آبفار گلپايگان كاهش 70 درصدي نزولات جوي و بارش‌ها را از ديگر چالش‌هاي ايران برشمرد و افزود: عدم برنامه‌ريزي صحيح در آبخيزداري، عدم استفاده صحيح از سفره‌هاي آب زيرزميني، افزايش مصرف آب، كشاورزي به روش سنتي، استفاده از آب شرب در فضاهاي سبز و باغچه‌ها و ساخت و ساز درون روستاها از ديگر چالش‌هاي آبي است. 

وي تاكيد كرد: با توجه به چالش‌هاي آبي موجود مديريت آب و فاضلاب روستايي با اصلاح شبكه‌هاي فرسوده، نصب كنتور و شناسايي انشعابات غيرمجاز، برخورد قانوني يا مشتركان پرمصرف، سرعت در رسيدگي و رفع شكستگي لوله‌ها، بازرسي مستمر از لوله‌ها و اتصالات و كنتور مشتركان پرمصرف اقدامات موثري در اين زمينه انجام داده است. 

خرسند با بيان اينكه مديريت مصرف بهينه آب بايد به يك نگرش عمومي تبديل شود، خاطر نشان كرد: با همكاري اصحاب رسانه و اطلاع‌رساني و جلب نظر افكار عمومي صرفه‌جويي در مصرف آب بصورت يك فرهنگ در جامعه نهادينه مي‌شود.

  وي در ادامه به برنامه‌هاي شهرستاني هفته صرفه‌جويي در مصرف آب اشاره كرد و گفت: ديدار با امام جمعه و فرماندار گلپايگان، توزيع بروشور و نصب بنر با موضوع صرفه‌جويي در مصرف آب، حضور در نماز جمعه و مساجد و سخنراني كارشناسان و روحانيون با موضوع مصرف بهينه آب از جمله برنامه‌هاي اين هفته است.
تعداد مشاهده خبر32 بار
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal